Ogólnopolski Program Promocyjny „Doceń polskie”

Chleb wysokobłonnikowy Złote Ziarno, wyprodukowany przez Grupę Piekarniczą Sp. z o.o. sięgnął po prestiżowy tytuł „Doceń polskie TOP PRODUKT” będący potwierdzeniem jego najwyższej jakości. 41. certyfikacja Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”, podczas której przyznano godło promocyjne odbyła się w dniu 27 października br. w Hotelu Centrum w Sosnowcu. Atestacja zgromadziła 70 producentów z całej Polski, którzy do oceny zgłosili ponad 160 produktów.

Godło „Doceń polskie TOP PRODUKT” jest wyróżnieniem potwierdzającym najwyższą jakość certyfikowanego produktu. O jego przyznaniu decyduje Loża Ekspertów składająca się z doświadczonych specjalistów zawodowo związanych z branżą spożywczą. Jej przewodniczący – Mirek Drewniak jest znanym i cenionym mistrzem kuchni, a także współzałożycielem i członkiem Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Podczas atestacji programu członkowie loży oceniają indywidualnie wszystkie produkty biorące udział w audycie. Każdy z nich otrzymuje punkty za smak i wygląd oraz stosunek jakości do jego ceny. Znak jakości „Doceń polskie” otrzymują specjały, które zdobędą wymaganą regulaminem liczbę punktów. Produkty, którym komisja przyznała maksymalną liczbę punktów we wszystkich ocenianych kategoriach są honorowane dodatkowo tytułem TOP PRODUKT, zarezerwowanym dla produktów charakteryzujących się wyjątkowymi walorami.

Godło „Doceń polskie” jest więc doskonałą rekomendacją dla konsumentów poszukujących sprawdzonej żywności jakości oraz czytelnym komunikatem, że wyrób został pozytywnie oceniony przez niezależnych specjalistów i jest przez nich polecamy.

Kolejna ocena żywności w ramach Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” odbędzie się w lutym 2022.